Şirket Profili

Dpe Group Kuruluş ve İlerleyiş

 • 1964 yılında Habip ULUSOY tarafından Kırıkkale’de kurulan un fabrikamızın yurtiçi ürün satışı için faaliyete geçen Dünya Prestij İç ve Dış Tic. Ltd. Şti günümüze kadar uzanan 51 yıllık uzun yolculuğuna grup şirketimiz olarak devam etmektedir.
 • 1960lar ve 1970lerde hızla büyüyen ana şirketimiz 70’lerin sonuna doğru kurucularımızın yeni sektör ve yatırım arayışlarının sonucu olarak 1978’de inşaat ve taahhüt sektörüne girmiş Ankara’da proje, mühendislik ve taahhüt alanlarında çalışmalara başlamıştır.
 • 1994 yılında Ali İhsan ULUSOY tarafından DPE Savunma San. Tic. Ltd. Şti. ve 1998 yılında Dünya Prestij Elektrik Elektronik Tic. Ltd. Şti. kurularak uluslararası bir şirket olma yolunda ilk adımlar atılmıştır.
 • 2001 yılında inşaat sektöründeki ülke içi deneyimlerimizi Orta Doğu ve Afrika ülkelerine taşıyarak DPE İnşaat Ticaret Ltd. Şti.‘nin yurtdışı projelerde yer almasının ilk adımları atılarak inşaat sektöründe şirketimizin günümüzde yoğunlukla çalıştığı Ortadoğu ve Afrika ülkelerindeki inşaat faaliyetlerimiz başlamıştır.
 • 2001 yılında yenilenebilir enerji kaynaklarının Türkiye’de kullanımının gereksinimini fark eden yöneticilerimiz rüzgar ve güneş enerjisi üzerine çalışmalar yapan DPE Solar grup şirketimizi kurmuşlardır.
 • 2008 yılında Londra satış ofisimiz, 2010 yılında Irak ofisimiz faaliyete geçmiştir.
 • 2000’li yılların sonlarında artık farklı sanayi kollarında aktif bir grup tablosunun ilk görüntüleri belirmeye başlamış ve dpe group çatısı altında tüm grup şirketlerimiz 2014 yılında toplanarak yeni bir döneme başlanmıştır.

Vizyonumuz

“Faaliyet gösterdiği Taahhüt, Enerji,Savunma Sanayi ve Uluslararası ticaret sektörlerinde Türkiye’nin geleceğinde yeri olan güçlerden biri olarak kalıcı üstünlükler sağlamak”

Misyonumuz

“Grubun tüm değerlerine bağlı kalarak, faaliyet gösterdiği alanlarda en kaliteli ürün ve hizmet üretimini gerçekleştirerek; bunu yaparken de müşterilerinden, çalışanlarına tedarikçilerinden iş ortaklarına ve ülkemize kadar tüm iştirakçileri için değer yaratmaktır”

Değerlerimiz

 • Bütünlük ve etik anlayış: İyi niyet, dürüstlük ve tarafsızlık çerçevesi içerisinde davranırız.
 • Tarafsızlık: Profesyonel ve önyargısız hizmet sağlarız.
 • Tüm bireylere saygı: Ayrım gözetmeyiz
 • Sosyal sorumluluk ve çevreye saygı: DPE ve tüm çalışanları yaptıkları her hareket ve faaliyetin toplum ve çevre üzerindeki etkilerini göz önünde bulundurur.

Yönetici Mesajı

2015 yılında 50. Yılını kutlayan DPE Şirketler Grubumuz bu süre zarfında ülkemizde ve çalışmalar yaptığımız yabancı ülkelerde müteahhitlik, tarımsal sanayi, savunma sanayi ve enerji sektörlerinde önemli roller oynamıştır. Bu başarı yolculuğumuz siz müşterilerimizin katkısı ve çalışanlarımızın tutkusu ile mümkün olmuştur. Bu süre zarfında önümüzdeki zorlukları aşmak ve tüm müşterilerimizin beklentilerini yerine getirmek için sürdürülebilir iş uygulamalarını güçlendiren stratejik girişimlerimizi yeniden yapılandırdık ve bunu yaparken de müşteri deneyimi, operasyonel verimlilik ve insanımızın gelişimini arttırmaya odaklandık. 2015 ve 2016 yıllarında özellikle performansını arttırmak isteyen grubumuz organik- inorganik ortaklıklar ve şirket satın almaları ile büyümeye devam etmeyi planlamaktadır. Gelecekte siz müşterilerimiz ile kol kola yürümeye devam etmeyi gönülden dilemekteyiz. Faaliyetlerimizde her zaman yanımızda olanlara DPE şirketler Grubu olarak tekrar teşekkür eder ve saygılarımızı iletmek isteriz. DPE Şirketler Grubu web sitesine zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz ve sizlerden gelecek ve yapıcı olacak her türlü geri bildirimi beklediğimizi bilmenizi isteriz.

Saygılarımla

Ali İhsan ULUSOY | dpe group genel müdür