DPE Group Kuruluş ve İlerleyiş

1964 yılında Habip ULUSOY tarafından Kırıkkale‘de kurulan un fabrikamızın yurtiçi ürün satışı için faaliyete geçen Dünya Prestij İç ve Dış Tic.ltd.Şti‘miz günümüze kadar uzanan 51 yıllık uzun yolculuğuna halen grup aile şirketi olarak devam etmektedir.

1960 lar ve 1970 lerde hızla büyüyen ana şirketimiz 70’lerin sonuna doğru kurucularımızın yeni sektör ve yatırım arayışlarının sonucu olarak 1978’de inşaat ve taahhüt sektörüne girmiş Ankara ‘da Proje , Mühendislik ve Taahhüt alanlarında da çalışmalara başlamıştır.

1994 yılında Ali İhsan ULUSOY tarafından DPE Savunma San.Tic.Ltd.,Şti. ve 1998 yılında Dünya Prestij Elektrik Elektronik Tic.Ltd.Şti. kurularak uluslararası bir şirket olma yolunda ilk adımlar atılmıştır.

Nijerya’da faaliyetlerimiz için temsilciliğimiz bulunmaktadır.

2001 yılında inşaat sektöründeki ülke içi deneyimlerimizi Orta Doğu ve Afrika ülkelerine taşıyarak DPE İnşaat Ticaret Ltd. Şti.nin yurtdışı projelerde yer almasının ilk adımları atılarak inşaat sektöründe şirketimizin günümüzde yoğunlukla çalıştığı Ortadoğu ve Afrika ülkelerindeki inşaat faaliyetlerimiz başlamıştır.

2001 yılında yenilenebilir enerji kaynaklarının Türkiye’de kullanımının gereksinimini fark eden yöneticilerimiz rüzğar ve güneş enerjisi üzerine çalışmalar yapan DPE SOLAR grup şirketimizi kurmuşlardır.

2008 yılında Londra satış ofisimiz,2010 yılında Irak ofisimiz faaliyete geçmiştir.

2000’li yılların sonlarında artık farklı sanayi kollarında aktif bir grup tablosunun ilk görüntüleri belirmeye başlamıştır ve Dpe Grup çatısı altında tüm grup şirketlerimiz 2014 yılında toplanarak yeni bir döneme başlanmıştır.

“KARINCALAR GİBİ BİRLİKTE ÇALIŞIRSANIZ KENDİNİZDEN ÇOK DAHA BÜYÜK İŞLER YAPABİLİRSİNİZ.”

Habip Ulusoy